koszykówka / PLK -
Drugie zwycięstwo włocławian
autor: tkowAnwil Włocławek ponownie pokonał we własnej hali PGE Spójnię Stargard - tym razem 98:84 - i tym samym prowadzi już 2-0 w ćwierćfinale play-off ORLEN Basket Ligi.

Początek był bardzo wyrównany, a po akcjach Stephena Browna i Aleksandara Langovicia goście mieli trzy punkty przewagi. Szybko trójkami zmieniali to jednak Victor Sanders oraz Jakub Garbacz. Ważne akcje potrafił później kończyć także Dominik Grudziński, ale ostatecznie po zagraniu Janariego Joesaara po 10 minutach było 23:22. W drugiej kwarcie włocławianie potrafili szybko uciekać na dziewięć punktów dzięki trójkom Kamila Łączyńskiego i Joesaara. Trzeba podkreślić, że tylko chwilę wcześniej świetny fragment zanotowali Langović i Brown. Po późniejszym rzucie z dystansu Garbacza różnica wynosiła nawet 13 punktów. Sanders ustalił wynik pierwszej połowy na 50:35.
W trzeciej kwarcie trójki Devona Danielsa i Aleksandara Langovicia sprawiły, że ekipa trenera Sebastiana Machowskiego zbliżała się na siedem punktów. To nie był koniec! Po podobnym rzucie Stephena Browna stargardzianie przegrywali już tylko punktem! Sytuację gospodarzy uspokoił jednak Tomas Kyzlink. Po kontrze Janariego Joesaara po 30 minutach było już 73:63. Przyjezdni znowu lekko zbliżali się do rywali w kolejnej części meczu, ale to włocławianie cały czas kontrolowali wydarzenia na parkiecie. PGE Spójnia starała się walczyć do samego końca, chociaż kluczowe akcje w końcówce należały do Victora Sandersa. Ostatecznie Anwil wygrał 98:84 i prowadzi już 2-0 w ćwierćfinale.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Janari Joesaar z 20 punktami i 8 zbiórkami. Aleksandra Langović zdobył dla gości 20 punktów i 3 zbiórki.
źródło: plk.pl