siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet -
Pewna wygrana Chemika Police
autor: tkowSiatkarki Chemika Police, mimo problemów z jakimi boryka się klub, z impetem weszły w półfinałową rywalizację z Grot Budowlanymi Łódź. Policzanki we własnej hali nie dały rywalkom żadnych szans i pewnie wygrały pierwsze spotkanie.

W mecz lepiej weszły policzanki. Ataki Sahin i Inneh-Vargi dały im prowadzenie 2:0. Siatkarki Chemika były skuteczniejsze w ofensywie, co dało im już wynik 5:1. Ręki w ataku nie wstrzymywała Saliha Sahin (6:3). Budowlane do walki starały się poderwać Ana Bjelica i Jelena Blagojević, ale po udanej akcji blokiem to Chemik przeważał 9:5. Błąd w ataku Martyny Łukasik pozwolił łodziankom zbliżyć się na 8:10, a kolejne niedokładności w ekipie z Polic pozwoliły Budowlanym na moment złapać kontakt punktowy (10:11). Chemik szybko jednak opanował sytuację, zapunktował serią przy zagrywce Marleny Kowalewskiej, zafunkcjonował blok i zrobiło się 16:11. Bardzo dobra gra Bjelicy nie wystarczała na Chemika, który po zbiciu Martyny Łukasik prowadził już 19:13. Chemik kontrolował boiskowe wydarzenia, po kolejnym ataku Łukasik było już 21:14. Błąd serwisowy rywalek dał Chemikowi setbole, a seta udanym atakiem skończyła Inneh-Varga.
W drugim secie mimo ofiarnej gry w obronie Justyny Łysiak to policzanki przy zagrywce Kowalewskiej odskoczyły na 5:2. Policzanki ponownie narzuciły swoje tempo gry, na środku siatki trudna do zatrzymania była Agnieszka Korneluk, punktowała Martyna Łukasik (9:4). Łodzianki sporo punktów oddawały też po własnych błędach. Chemik dominował w każdym elemencie, znakomicie grał też blokiem, nie wstrzymywał ręki w ataku (14:6). Przy zagrywce Bjelicy Budowlane odrobiły nieco strat, atak dołożyła Mitrović, zagrały blokiem i zrobiło się 10:14. Policzanki jednak szybko opanowały sytuację, po ataku Łukasik było już 17:10. Łodzianki nie były już w stanie nawiązać walki, sprytna gra na siatce Marleny Kowalewskiej dała Chemikowi piłki setowe, a zmagania w tej partii zakończyła atakiem Saliha Sahin.

W trzeciej partii as serwisowy Martyny Łukasik dał Chemikowi prowadzenie 2:0. W ataku znakomicie radziła sobie Saliha Sahin, punktowała także Korneluk (6:2). Dobra zagrywka rozgrywającej znakomity mecz Marleny Kowalewskiej oraz błędy rywalek dały policzankom już wynik 9:2. Chemik podobnie, jak w poprzednich setach przeważał w każdym elemencie, po ataku Inneh-Vargi prowadził 13:6. Atak i zagrywka Sahin oraz błąd rywalek dały policzankom już prowadzenie 19:10. Podopieczne trenera Fenoglio pewnie zmierzały po wygraną 3:0, znakomicie czytały cały czas grę rywalek (22:14). MacKenzie May próbowała jeszcze poderwać Budowlane do walki (18:23). Atak Inneh-Vargi dał policzankom meczbole, a po chwili policki blok zakończył seta.

MVP: Martyna Łukasik

Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0
(25:17, 25:18, 25:18)

Chemik: Inneh-Varga (12), Kowalewska (4), Korneluk (11), Sahin (14), Wasilewska (4), Łukasik (11), Grajber-Nowakowska (libero)

Budowlani: Wilińska, Lisiak (4), Bjelica (10), Różyńska, May (16), Blagojević (1), Łysiak (libero) oraz Pol (1), Łazowska (1), Sobiczewska (1) i Mitrović (11)
źródło: siatka.org